Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povoleny

Zde jsou výsledky ze sobotního závodu.Mala-pardubicka-2016-vysledky.xls
Ještě se sem vraťte, abyste si mohli prohlédnout i fotogalerii, kterou zpracováváme. :-)

Zde najdete fotogalerii ze sobotních závodů

Kola a koloběžky

Všechny běhy

Barth Velká Pardubická cross country 2016

Vrabcová vyhrála Velkou pardubickou. V běhu i střižbě. Se psem!

Eva Vrabcová Nývltová už zase běhá. A vyhrává. Po triumfu na Vokolo Príglu v Brně minulý víkend ozdobila svým startem 47. Velkou pardubickou cross country na dostihovém závodišti. V cíli se tak radovala se svým psem, chundelatou Bellou, stále bíle zařící i na blátě. Je totiž samočistící. Mezi muži vládl podruhé v kariéře Kamil Krunka.

Přijela nenápadně s maminkou, rozklusávala se sama, opatrně zjišťovala profily a do poslední chvíle rozvažovala obutí. Tretry nebo krosovky? „Bála jsem se, že s hřebíky někde zakopnu o dřevěnou překážku nebo ve vodním příkopu. Vzala jsem terénní boty a spadla na prvním hrbu…,“ usmívala se v cíli.

V polovině své kratší trati 6,2 km se po společném startu držela na šesté pozici mezi muži. Bylo by docela zajímavé sledovat, jak by dopadla na celé desítce. Teď si v klidu, ale svižně doběhla pro vítězství.

„Začínám trénovat, běhám týden,“ říkala. Proto znovu budí kyselý úsměv snaha pořadatelů pražské Grand Prix i Běchovic lákat do poslední chvíle na její jméno na startu, když od srpnové olympiády odpočívala…

„Když jsem viděla první sníh, zastesklo se mi po lyžích,“ přiznala. Přestože svoji původní profesi na letošní zimu „odpískala“, při stavu současného reprezentačního týmu „něco málo zajede“. Předběžně uvažuje, že si dá „nějaké akademické závody a něco menšího. Světový pohár a mistrovství světa určitě ne,“ potvrdila.

Studuje vysokou školu, chce dál běhat. Tady získala parádní odměnu, pronájem obytného auta od autocentra Barth. Na stupních vítězů si ji musela ještě „vystříhat“ s mužským králem. Přejeme, ať ji radost z běhání vydrží.

Aspoň tak dlouho jako jejím soupeřkám. V souboji měst Hradec x Pardubice o druhé místo se radovala Táňa Metelková. „Nebylo to ale vůbec jisté a ani zadarmo,“ přiznala 44letá nezmarka. Minulou neděli vyhrála Hradecký půlmaraton (za 1:21) a na start do Pardubic přijela 20 km na kole… „Ale běžela pěkně, neměla jsem na ní,“ uznala třetí Marta Fenclová. Ta stihla aspoň ještě vyslat do dětských závodů dvě ratolesti.

Krunka měl větší problém stihnout start, než první pozici v cíli. „Jasně, zkušený běžec by si to měl umět líp naplánovat, ale stane se,“ usmíval se pořád výborný běžec s (ne)pěstěným plnovousem.

Za výhrou šel nekompromisně. Zejména na rovinách i na měkkém povrchu tahal svižně nohy a zhruba v polovině už měl jasný náskok. „Šel jsem si svoje a neohlížel se na ostatní. Překážky ale byly horší, aspoň vím na čem zapracovat,“ dodal.

„Trénuju už míň. A podle toho si vybírám závody. Před víkendem kouknu do termínovky a jedu,“ vyprávěl 30letý atlet. Za týden na domácím silničním monumentu Hronov Náchod chybět nemůže, to ví už teď.

Druhý skončil Jiří Miřejovský z Jiskry Ústí nad Orlicí, třetí 18letý junior Patrik Vebr z Vencl týmu Ústí nad Orlicí. Ukázala se i další známá a stále dobrá jména jako už 44letý Michal Vokolek a podobně.

Atmosféru dopoledních závodů pro děti ocenil i Luděk Klusáček, známý ligový fotbalista Slavie, Bohemians a později trenér Hradce nebo Jihlavy a dokonce i asistent v reprezentaci. Jeho malá Bára jistě brzy využije genetickou výbavu, vždyť maminkou je bývalá reprezentační plavkyně Jana Klusáčková, za svobodna Myšková, dvojnásobná olympionička.

A ještě jedna zajímavost. Tři běžci Velké pardubické absolvovali celý trikoloběh. To znamená ráno závod koloběžek na 6,9 km okruhu a odpoledne i další závod horských kol. „Měla jsem toho docela dost,“ přiznala statečná žena Zuzana Mrštíková. Atraktivní MTB podnik na 4 okruhy 27,6 km s překonávaním Malého vodního příkopu vyhrál David Gonda z Duratecu.

Zahájení tréninků v roce 2016 / 2017

Přípravka  – úterý  (2008 – 2011)     13.9. 2016     16 hodin – rozdělení do skupin.

Vraťte se sem prosím vraťte první týden v září, to již bude vše, včetně výše startovného známo. Navíc bude zprovozněn i registrační systém.  Děkujeme za pochopení.

barth1 barth2

Úřední hodiny o prázdninách + info pro další rok

Kancelář atletického klubu o letních prázdninách:
25.7. – 29.7. 2016   a  8.8. – 12.8. 2016  v době příměstského tábora
vždy mezi 7:30 a 8:30 hodinou.
Informace na telefonu 604 97 49 88 nebo na e-mail: ac-pardubice@seznam.cz
Informace pro další rok o zápisech a rozpisu tréninků jsou v sekci „pro rodiče“, zde: http://www.acpce.cz/?page_id=12

Poslední trénink úterní přípravky ve školním roce 2015/2016

Klubové závody přípravky a poslední úterní trénink v roce 2015/2016

Národní rekord na MČR ve štafetě dorostenců 21.2.2016

12743846_10153891416083490_4666612632407618737_n
zdroj foto: FB Česká atletika

O tomto víkendu proběhlo v Praze atletické mistrovství České republiky dorosteneckých a juniorských kategorií.
Pardubický atletický klub AC Pardubice navázal na mistrovské druhé místo z vícebojů Ondřeje Kopeckého (Junior) z minulého týdne a dorostenecká štafeta na 4x200m ve složení Adamec, Holub, Kubík a Urban si doběhla pro zlatou medaili a s časem 1:31,79 vytvořila národní rekord. Ondřej Holub se během víkendu prosadil i v individuálních disciplínách a s časem 49.60 získal druhé místo v běhu na 400m. Na téže trati jeho klubový kolega Lukáš Kubík získal páté místo s časem 51,06s. Junioři Jan Dunovský si v tyči doskočil pro třetí místo s výkonem 4,75m a Daniel Špičák v 60m překážek s časem 8,14s taktéž třetí.

S bramborovými místy se téměř roztrhl pytel. V dálce Daniel Špičák s výkonem 6,72m, štafeta juniorů a juniorek (4x200m) a v běhu na 60m juniorek Anna Šuhájková, ti všichni dosáhli pouze na 4. místo. Nutno dodat, že Anna Šuhájková startovala navzdory zdravotním potížím, ale i tak zaostala za svým letošním osobním rekordem o 7 setin sekundy.

Veronika Niščáková a Vojtěch Adamec získali pátá místa v běhu na 200 metrů s časem 25,87s v případě juniorky Niščákové a dorostenec Adamec v běhu přes překážky na 60m s časem 8,26s. Na pátém místě též doběhla štafeta Juniorů 4x200m ve složení : ČESÁK-KAŠPAR-DUNOVSKÝ-ŠPIČÁK.