MČR v přespolním běhu je za námi

V sobotu 25. 11. 2023 se v Dříteči (areál Golf & Spa Resort Kunětická Hora) uskutečnilo poslední letošní atletické MČR. MČR v přespolním běhu bylo vypsáno pro kategorie mužů, žen, juniorů a juniorek. V rámci programu se uskutečnilo také finále běžeckého poháru mládeže v kategoriích mladších a starších žáků a kategorii dorostu.

AC Pardubice mělo zástupce ve dvou závodech a to Dorotheu Dařbujánovou, která byla součástí žákovské štafety Pardubického kraje, která porazila všechny ostatní krajské štafety a s náskokem 8 s zvítězila.

Výsledky zde: Běžecký pohár mládeže 2023

Velká výzva čekala na Štěpána Outratu, který nastoupil do závodu juniorů na 6km, přičemž je věkem teprve dorostenec a jeho soupeři tak v některých případech byli i o 3 roky starší. Štěpán se popral s tratí velmi odvážně a doběhl na 41. místě v čase 21:43 min.

Výsledky zde: MČR v krosu 2023

V rámci letošního MČR se konal také veřejný závod na 1,5 km pro širokou veřejnost. Závod byl mimo jiné také soubojem dvou sousedních měst a to Pardubic a Hradce Králové. Především díky zastoupení atletů AC Pardubice se vítězem tohoto rivalského souboje stalo město Pardubice, které tak získalo titul MĚSTO VÝCHODOČESKÉHO BĚHU. Více také zde: Zdraví a sportovní aktivity, spolek

Všem závodníkům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci našeho oddílu.