TŘI MEDAILE Z HALOVÉHO MČR V OSTRAVĚ

O víkendu 17. – 18. 2. 2024 se konal v Ostravě vrchol domácí halové sezóny mužů a žen. Z atletického oddílu AC Pardubice odjelo do Ostravy 5 atletů. Jako první se do bojů o medaile zapojila Zdara Pezinková, svěřenkyně trenéra Filipa Sedláka a jednalo se o vstup neuvěřitelný. Dvacetiletá reprezentantka oddílu AC Pardubice se napodruhé úspěšně přenesla přes 186 centimetrů, a právě tímto zdařeným pokusem si zajistila svou vůbec první mistrovskou medaili mezi dospělými. Kariérní maximum si posunula o tři centimetry a mohla se těšit z cenného skalpu Michaely Hrubé, která také zapsala 186, ale potřebovala na zdolání této hodnoty tři pokusy. Zdara již podruhé v letošní sezóně překonala oddílový rekord, tentokrát dokonce o další 3 cm. Patří ji současně 3. místo letošních halových tabulek ČR a 1. místo letošních halových tabulek ČR žen do 22 let.

Jako další do soutěží vstoupila Karolína Vyňuchalová, věkem teprve dorostenka, která nastoupila do rozběhů na 800m, kde o několik desetin sekundy zaostala za svých halovým osobním rekordem. Pro Karolínu se jednalo především o cenné zkušenosti, které bez pochyby zúročí v závodech se svými vrstevníky v dorostenecké kategorii.

Chvíli po velkém úspěchu Zdary, nastoupily do soubojů také naše sprinterky – Pavla Kvasničková a Klára Lišková, svěřenkyně trenéra Pavla Baara. Klára Lišková předvedla v rozběhu čas 7.81s, kterým zaostala pouhých 5 setin sekundy za svým osobním rekordem a celkově si odváží z Ostravy 17. místo. Celkově čtvrtá v rozběhu v osobním rekordu 7,51s skončila Pavla Kvasničková, která svůj výkon ve finále ještě vylepšila a v úžasném osobním rekordu 7.49s veze z mistrovského závodu bronzovou medaili, navíc v závodě, ve kterém padl národní rekord.

První den soutěží za AC Pardubice zakončila opět Klára Lišková a to v rozběhu na 60m př. , druhým nejlepším časem kariéry 8.97s.

Do nedělního programu vstupovala s vysokými ambicemi opět Pavla Kvasničková, tentokrát v rozběhu na 200m. Hned v rozběhu si překonala opět osobní rekord (23.92s) a do finále postoupila z celkově třetího místa, které se jí podařilo obhájit i ve finále a veze z Ostravy druhou bronzovou medaili za čas 24.00s.

Posledním zástupcem naší atletiky, kterému se podařilo nominovat na MČR byl Matěj Sádovský, který ve skoku dalekém obsadil 11. místo.

Atletický oddíl AC Pardubice se na národním vrcholu halové atletické sezóny rozhodně neztratil a se třemi medailemi se zařadil na celkové 10. místo v hodnocení oddílů v počtu medailí.

Výsledky zde

Všem atletům děkujeme za reprezentaci oddílu a gratulujeme k předvedených výkonům!
 

Vedení AC Pardubice

1 názor na “TŘI MEDAILE Z HALOVÉHO MČR V OSTRAVĚ”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *